Argentina Qəzza Üçün Hazırdır: Sülhməramlı Təklifi
Argentina, Qəzzaya sülhməramlı göndərmə təklifi ilə çıxış etdi və beynəlxalq humanitar yardıma hazır olduğunu bildirdi.
Vaşinqtonda keçirilən Qəzza Sülh Şurası toplantısında çıxış edən Milei, daimi sülhün əsas insan hüquqlarına əsaslanan bir sistemlə mümkün olacağını vurğuladı. Milei, bu məqsədə çatmaq üçün şuranın təqdim etdiyi çərçivənin əhəmiyyətinə diqqət çəkərək, Trampın liderliyini təriflədi və qlobal problemlərlə mübarizədə qətiyyətli bir diplomatiyaya ehtiyac olduğunu ifadə etdi.
QƏZZAYA SÜLHMƏRAMLI TƏKLİFİ
Ölkəsinin sülh əməliyyatlarındakı təcrübələrini vurğulayan Milei, Argentinanın bu təcrübəni bir sabitlik gücünün xidmətinə təqdim edə biləcəyini söylədi və Qəzzaya sülhməramlı göndərmə təklifində bulundu. Milei, Argentinanın bu mövzuda istəkli və hazır olduğunu qeyd etdi.
Bundan əlavə, Argentina Xarici İşlər Nazirliyinin beynəlxalq humanitar yardım göstərən Ağ Dəbilqəlilər (Cascos Blancos) qruplarının da Qəzzadakı işlərə töhfə verməyə hazır olduğunu elan etdi.