Nigeriyaga AfDBdan 200 Million Dollarlik Qo'llab-quvvatlash
Afrika Taraqqiyot Banki Nigeriyaning qishloq xo'jaligi dasturini 200 million dollar bilan qo'llab-quvvatlaydi.
Afrika Taraqqiyot Banki (AfDB), Nigeriyaning Milliy Qishloq Xo'jaligi O'sish Dasturi-Agro-Pocket (NAGS-AP) tashabbusining ikkinchi bosqichini qo'llab-quvvatlash maqsadida 200 million dollarlik kredit ajratishini e'lon qildi.
Ushbu dastur qishloq xo'jaligi mahsuldorligini oshirish, qiymat zanjirlarini mustahkamlash va atrof-muhitga sezgir, ma'lumotlarga asoslangan ishlab chiqarish modellarini kengaytirishni maqsad qilgan.
AfDBning Nigeriya Mamlakat Departamenti Bosh direktori Abdul Kamara, ikkinchi bosqich birinchi bosqichda erishilgan yutuqlar asosida qurilganini ta'kidlab, ushbu tashabbus mahalliy ishlab chiqarishni rag'batlantirish orqali oziq-ovqat importini kamaytirishda muhim rol o'ynashini ta'kidladi.
Kamara, shuningdek, to'rt yil davom etadigan loyihaning bu oy boshlanishini va yoshlar hamda ayollarni texnologiya va moliyalashtirish orqali qo'llab-quvvatlashga hissa qo'shishini maqsad qilganini bildirdi.