Ramazon Oyi Shеhitkamil'da Shodlik Bilan Nishonlanadi
Shеhitkamil'da Ramazon oyi davomida o'tkaziladigan tadbirlar, birlik va ulashish tuyg'ularini mustahkamlashni maqsad qiladi.
Shеhitkamil Bеlеdiyеsi, Ramazon oyining birlik va ulashish tuyg'ularini mustahkamlash maqsadida keng qamrovli tadbir dasturini tayyorladi. Tumandagi barcha fuqarolarni qamrab olgan ushbu dastur, Ramazonning ma'naviy muhitini yanada kuchaytirishni maqsad qilmoqda.
Ramazon oyi davomida Vagonlu Maydonida 30 kun davom etadigan tadbirlar o'tkaziladi. Mutaxassislar ishtirokida o'tkaziladigan suhbatlar, Qur'on tilovatlari va bolalarga mo'ljallangan animatsiya ko'rsatuvlari kabi ko'plab tadbirlar fuqarolar bilan uchrashadi. Hacivat-Karagöz va Aşık bilan Maşuk kabi an'anaviy ko'rsatuvlar, madaniy boylikni saqlaydi.
Birinchi kun o'tkazilgan tadbirlar, "Iftorga Dоğru Suhbat Dasturi" bilan boshlandi. Moderatorlikni Yakup Erdoğan qilgan dasturda birinchi mehmon Shеhitkamil Tumani Muftisi Abdullah Bеkiroğlu bo'ldi. Suhbatlarda Ramazonning ahamiyati, ro'zaning ta'siri va ulashishning qadriyatlari haqida so'z yuritildi. Bolalar esa animatsiyalar, an'anaviy o'yinlar va turli ko'rsatuvlar bilan qiziqarli lahzalarni boshdan kechirdi.
Tadbirlar oy davomida davom etadi
Shеhitkamil Bеlеdiyе Boshlig'i Umut Yılmaz, o'tkazilgan tadbirlar ma'naviy qadriyatlarni mustahkamlashini va madaniy merosni yangi avlodlarga yetkazishini ta'kidladi. Bolalar uchun maxsus tayyorlangan ko'rsatuvlar, Ramazon quvonchini erta yoshda his qildirishni maqsad qilganini ta'kidladi. Yılmaz, ushbu tadbirlar jamiyatda birlik va hamjihatlikni oshirishini va fuqarolarga xotirjamlik olib kelishini aytdi.